Mirza Bašić ispisao historiju: Sarajlija osvojio ATP turnir

Mirza Bašić je osvojio ATP turnir u Sofiji, Bugarska. Bh. teniser je u velikom finalu savladao Rumuna Mariusa Copila sa 2:1 u setovima (7:6, 6:7, 6:4). Bašiću je ovo prva titula u karijeri koja će mu donijeti najbolji plasman koji je ikada imao.

Naš teniser je izuzetno dobro otvorio meč jer je Mariusu Copilu oduzeo servis u ranom periodu meča. S obzirom da rumunski teniser svoje poene najčešće osvaja jakom servom, ovaj trenutak mu je stvorio nervozu.

Uz borbu do kraja seta i padove u igri našeg dragulja, u tie breaku je bh. predstavnik pokazao karakter i pobijedio sa 7:6.

Protivnik iz Rumunije je u drugom setu odmah na početku oduzeo Bašiću servu, ali je Mirza vratio istom mjerom u ključnom dijelu meča, no ipak je morao igrati i treći set zbog slabe igre u tie breaku drugog seta.

U trećem je bh. lav igrao zadnjim atomima snage, bio je zaista pravi heroj na terenu i njegova je pobjeda zaista historijski uspjeh.

Ovom pobjedom Bašić je osigurao plasman među 80 najboljih tenisera svijeta. I ko zna gdje mu je sada granica jer led je definitivno probijen. Bravo Mirza majstore!

Izvor : Saznajemo